PŘÍRODNÍ BYTOST V PŘÍRODNÍM VLÁKNU

Už jste někdy přemýšleli o sobě tak, že jste přírodní organická bytost  a jako takové vám možná syntetická či anorganická vlákna dotýkající se po celé dny vaší pokožky nemusí dělat dobře? My ano... Pojďme se společně podívat na jeden z největších impulsů, který vytvořil novou lokální značku Shatna. Je to materiál oblečení, které nosíme celé dny.

Já a mé oblečení jsme jedno

Znáte to, jak si objednáte odněkud nějaký super fashion kousek a dorazí vám střih sice jakž takž stejný jako na fotografii, ale materiál, ten je hodně špatný a umělý? Po prvním vyprání se navíc zcukne nebo zežmolkovatí? Nebo jdete kolem těch obřích superlevných marketů s hadříkama, kde stojí tílko stovku, zákaznice si je tam s nadšením koupí raději rovnou po 5 kusech, ale když ho pak nosí, nestačí se divit, jak štípe, jak se chová, a jak rychle odejde - vlákno, nebo ten tisk? 

Citlivější jedinec, za kterého se považujeme... navíc cítí celý ten příběh za tím levným kouskem oblečení. Ty udřené ženy, co pracují za korunu na hodinu a ta chemie a tisíce kilometrů splodin... Projeví se to tak (pokud to ještě neznáte, ten pocit), že když si to triko chcete vzít, tak to buď nejde, nebo si ho obléknete a pak cítíte, že vám padá energie dolu. Šťastní ti, kdo to necítí, opravdu... Nám nezbylo nic jiného, než horce těžce hledat nebo si to prostě ušít. 

Tento článek je přesně o tom pocitu. A o energii. A protože tušíme, že takových žen je mnohem více, kterým záleží, čím se obklopují, nejen materiálně, ale i energeticky (v té hmotě jsou ty příběhy doslova vepsány a někdo to zkrátka cítí), tak ty skvělé přírodní materiály, které jsou dnes již snadno dostupné nakoupíme ve větším pro naše originální střihy a ušijeme S LÁSKOU v Táboře. 

 

A tak první autorský kousek ze Shatny vzešel z bukové celulózy (modalu). Následovala bavlna a bambus. U jakých rostlinek se zastavíme za pár let, to ví Bůh. Ale budou to rostlinky. Nebude to ropa ani syntetické vlákno. 

V tomto světě se těžko vyhneme zcela produktům petro-chemického průmyslu.

 

 

Zpět do obchodu